W pracy nie warto odkładać zadań na później

W różnych przypadkach przekonałem się osobiście, że pracując w domu nie warto odkładać podjętych zadań na później. Skutkuje to różnymi blokadami najczęściej trzeba je powtarzać nie mówiąc już o ponownym wydawaniu pieniędzy.

Właśnie pragnę ostrzec innych przed ryzykiem pozostawienia nie dokończenia zakupionego produktu, który powinien być natychmiast wdrożony zaś jego opóźnienie skutkuje blokadą. Czasem ponownym zakupem tego samego pakietu, a często tego można uniknąć choćby przez wyszukanie informacji w internecie.
Gorzej gdy mamy do czynienia z osobą nie dającą sobie powiedzieć kilka słów ostrzeżenia, oraz rad jak to zrobić aby nie stracić pieniędzy. Czasem też zakupiony kod czy podobny towar ma ograniczony czas działania, i jego nie wykorzystanie traci swą ważność. W tym temacie należy być uczulony na podobne problemy, a jeśli już coś kupujemy starajmy się dokończyć transakcję sprawdzając czas dostępności.
Pracując w domu staraj się wszystko poprawnie wykonywać od początku do końca, bo jeśli prowadzisz bloga o sprzedaży dzieł sztuki i przez przypadek nie dodasz przycisku do zakupu to nikt nie kupi. Podobnie jest przy zakupie nie dokończony proces nie sprawi, że staniesz się właścicielem słynnego obrazu Jana Matejki „Bitwa pod Grunwaldem” czy innego produktu…
Ostatnio wiele dyskusji poświęca się zaleceniom „Uni Europejskiej” celem wdrożenia Rodo jest inaczej mówiąc zabezpieczenie swojej firmy, strony czy bloga poprzez zakup certfikatu i jego instalacji w hostingu. Problem polega na tym, że większość osób nie wie co to jest i jak trzeba to rozwiązać.
Okazuje się, że można zakupić w różnych cenach w wielu firmach od kilku złotych do nawet ponad 1 000 złotych, Z instalacją też są problemy z powodu gdy firma posiada własny certyfikat to klient tej firmy nie może zainstalować tańszego certfikatu z innej firmy. Trudno jest się pogodzić z sytuacją gdy dany klient, czy firma nie ma pieniędzy na zakup zbyt drogiego certfikatu, a chciałby/a zabezpieczyć własny biznes. Wydaje się, że firma mająca klienta, który opłaca abonamet na usługi co miesiąc powinna zabezpieczyć jego produkty w miarę niedrogiego certyfikatu.
I właśnie tak jest dla przykładu mBank dodał certyfikat „Rodo” nie oglądając się na klientów i wiele innych firm. W moim odczuciu firmy posiadające autorespondery, hostingi i kreatory tworzenia stron mające klientów. Powinny zabezpieczyć w pierwszej kolejności chociażby przez zmianę w linkach z http:// na https:// i wyświetlanie dodawanych stronek przez klientów były by od razu poprawne i zabezpieczone.